Blues

RDS 900

W związku ze zmianami od września, o których przeczytacie TUTAJ organizacja zajęć regularnych bluesa przeszła w ręce Retro Dance Studio. Tam szukajcie informacji o zajęciach :) W razie dodatkowych pytań, nie wahajcie się kontaktować z nami mailowo – magda@etnobalans.pl

Blues – różnorodny, bogaty w formy styl, najczęściej tańczony w parach do dość wolnej, ale bardzo rytmicznej muzyki. Improwizacja i mocno emocjonalny kontakt pomiędzy partnerami to cechy szczególne bluesa, dzięki którym można czuć całym ciałem każdy dźwięk, który nas otacza.
Blues narodził się w zatłoczonych knajpach, potocznie nazywanych “juke joints”, na południu Ameryki i rozwinął wraz z muzyką ogólnie zwaną bluesem. Ogólnie, ponieważ ta rodzina w muzyce jest niezwykle bogata i urozmaicona, co szalenie mocno wywiera wpływ na interpretację danego utworu. Poprzez dekady, dzięki pojawianiu się nowych instrumentalistów bluesowych może być tańczony zarówno do klasycznego bluesa, jak i do innych bardziej współczesnych stylów (wtedy określa się go jako fusion dance).
Na naszych regularnych zaczynamy od podstaw, które dobrze przećwiczone i opanowane otworzą “autostradę” tanecznych możliwości. Są to m.in. postawa, połączenia w parze, prowadzenie i podążanie w różnych pozycjach (otwartej, zamkniętej, close embrace). W tym cyklu nie zabraknie podstawowych figur, kroków, obrotów i dipów. Jednak przede wszystkim będziemy uczyli się słuchać siebie nawzajem oraz wyrażać siebie poprzez taniec. W trakcie zajęć chcemy zaproponować Wam wykorzystanie zdobytych umiejętności i wiedzy w różnych stylach bluesa, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

INSTRUKTORZY

Hanna Paulouskaya i Radosław Pyżanowski

PRZYKŁADY

Latin Dance Studio

ul. Słowackiego 17 / 12
60-822
Poznań
woj. Wielkopolskie