Etniczna Akademia Tańca dla Dzieci

Home » Aktualności » Etniczna Akademia Tańca dla Dzieci

Półkolonie poznań

Zapraszamy na niezwykle kolorowy i różnorodny projekt półkolonii, podczas których dzieci będą mogły zapoznać się z kulturą muzyczną i taneczną 4 interesujących regionów na świecie (Hawaje, Afryka, Bliski Wschód i Irlandia). Każdy dzień półkolonii będziemy spędzać w innym zakątku świata, spotkamy innych gości oraz spróbujemy bardzo zdrowych wegetariańskich smakowitości.

 • preferowany wiek dzieci 5-8 lat (w przypadku chęci zgłoszenia dziecka młodszego lub starszego prosimy o kontakt)
 • program i opieka zapewniona codziennie od 9:00 do 15:00
 • zajęcia taneczne, spotkania z muzyką, zajęcia plastyczne, gry i zabawy kreatywne
 • certyfikat ukończenia Etnicznej Akademii Tańca
 • zapewniony zdrowy, wegetariański lunch, przygotowany przez Jaglaną Polanę, drugie śniadanie we własnym zakresie
 • profesjonalny reportaż z półkolonii wraz z tematyczną sesją zdjęciową na zakończenie przygotowany przez Dariusza Floryszczaka – Fotografia z Duszą – zdjęcia zostaną umieszczone na naszej stronie (możliwość uzyskania odbitek za dodatkową opłatą)

RAMOWY PROGRAM NA KAŻDY DZIEŃ

 • 8:30-9:15 – zbiórka w Studiu Tańca EtnoBalans i przekazanie dzieci wychowawcy
 • 9:15-10:30 – zajęcia wprowadzające w tematykę danego dnia (gry i zabawy ruchowe, taneczne lub plastyczne)
 • 10:30-11:00 – przerwa na drugie śniadanie (we własnym zakresie)
 • 11:00-13:00 – zajęcia główne (nauka tańca z instruktorem, zapoznanie z muzyką i instrumentami, zajęcia kreatywne: wyrób instrumentów, strojów, biżuterii, zajęcia plastyczne)
 • 13:00-14:00 – lunch tematyczny związany z krainą, do której podróżujemy
 • 14:00-15:00 – podsumowanie dnia (przypomnienie tańców, quizy, łamigłówki, zajęcia wyciszające i relaksujące)


14.07 – PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ Z TAŃCEM HULA

Aloha! Naszą taneczną przygodę rozpoczniemy na słonecznych Hawajach. Poznamy tu wspaniały taniec hula, za pomocą którego Hawajczycy opowiadają historie o swoim ludzie i wyrażają swój stosunek do świata. Naszym tańcem będziemy naśladować ruchy przyrody. Zagramy na tradycyjnym hawajskim bębnie – ipu. Przygotujemy dla siebie hawajskie spódnice oraz lei (naszyjnik z kwiatów). Stworzymy również kolorowe obrazy inspirowane hawajską kulturą.

INSTRUKTOR: Kamila Serafińska

Z wykształcenia pedagog, certyfikowany instruktor improwizacji tańca i symboliki ciała, od 10 lat tancerka, a od 3 instruktor tańca hula.

hula

15.07 – WTOREK – DZIEŃ Z TAŃCEM AFRO

Tym razem afrykańskie rytmy poprowadzą nas przez pierwotne i dzikie akcenty w naszym ciele, umyśle i duszy. Poprzez taniec i muzykę zasmakujemy co nieco folkloru i kultury Czarnego Lądu. Zagramy na djembe lub też innych bębnach i grzechotkach, które sami zrobimy. Odpowiemy sobie na pytanie czemu służą mieszkańcom Afryki ich tańce, poznamy niektóre afrykańskie rytuały. Oraz zrobimy dla siebie afrykańską biżuterię.

INSTRUKTOR: Joanna Borowiec

Absolwentka pedagogiki oraz wychowania fizycznego, zafascynowana brzmieniem bębnów i tańcem afrykańskim prowadzi zajęcia afro-dance przy akompaniamencie muzyki bębniarskiej na żywo. Pracuje z małymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

afro

16.07 – ŚRODA -DZIEŃ Z TAŃCEM ORIENTALNYM

Słuchając opowieści księżniczki Szeherezady na latającym dywanie polecimy w odwiedziny do krainy tańca orientalnego, gdzie energetyczna muzyka i bogato zdobione stroje wprowadzają magiczny, wyjątkowy nastrój, dzięki któremu poczujemy się jak bohaterowie „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Przygotujemy kilka rekwizytów, które wykorzystamy podczas tańca, zagramy na darbuce oraz wyjawimy swoje życzenia dżinowi z lampy.

INSTRUKTOR: Paulina Skorupka

Od 2008 zafascynowana tańcem orientalnym. Tancerka orientalnego show Zaphira oraz Dada Masnada. Doświadczona instruktorka tańca brzucha, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

orientalny

17.07 – CZWARTEK – DZIEŃ Z TAŃCEM IRLANDZKIM

Zabierzemy Was na radosną, ale także tajemniczą Szmaragdową Wyspę, gdzie wcielimy się w role wróżek i leprechaunów, poznamy celtyckie legendy oraz zaprojektujemy wzory na stroje do tańca. Zapoznamy się z tradycyjnymi instrumentami irlandzkimi (bodhran, harfa, skrzypce, flet), na niektórych z nich spróbujemy zagrać. I oczywiście poczujemy niezwykle wesołą energię, jaką niosą ze sobą skoczne irlandzkie tańce. Będzie czas zarówno na popisy solowe, jak i na tańce w grupie.

INSTRUKTOR: Magdalena Mak

Instruktorka certyfikowana przez Komisję Tańca Irlandzkiego z 10-letnim doświadczeniem tanecznym oraz 8-letnim doświadczeniem instruktorskim. Prowadzi regularne zajęcia tańca irlandzkiego z dorosłymi i z dziećmi.

irlandzki

18.07 – PIĄTEK – ETNO PARTY

Ostatniego dnia zapraszamy na Etno Party, które podsumuje nasze 4-dniowe przygody. W przygotowanych wcześniej przebraniach powrócimy do każdego z miejsc, które poznaliśmy. Zatańczymy wspólnie wszystkie tańce, których nauczyliśmy się wcześniej, a także spróbujemy zaimprowizować swój własny taniec. Czeka nas także tematyczna sesja fotograficzna z profesjonalnym fotografem. Pod koniec dnia o 14:00 mile widziani rodzice, którym zaprezentujemy nasz całotygodniowy dorobek taneczny i plastyczny.


INWESTYCJA

320 zł / 5 dni lub 80 zł / 1 dzień

Wpłat dokonujemy na konto:
Magdalena Mak, 71 1140 2004 0000 3202 7411 7980


W tytule przelewu prosimy o wpisanie:
„Imię i nazwisko dziecka, Etniczna Akademia Tańca”.

Liczba miejsc jest ograniczona (do 20 dzieci). W celu rezerwacji miejsca na półkoloniach prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł do dnia 30 czerwca 2014. Reszta wpłaty (170 zł) do dnia 7 lipca.


INFORMACJE

magda@etnobalans.pl
502 582 480


FORMULARZ ZAPISÓW NA ETNICZNĄ AKADEMIĘ TAŃCA


Imię i nazwisko dziecka*

Wiek dziecka*
 5 lat 6 lat 7 lat 8 lat inny

Imię i nazwisko rodzica*

Adres e-mail *

Numer telefonu*

Nazwa kursu*
 całe półkolonie 14.07 - poniedziałek - taniec hula 15.07 - wtorek - taniec afro 16.07 - środa - taniec orientalny 17.07 - czwartek - taniec irlandzki 18.07 - piątek - Etno Party

Dodatkowe pytania: (opcjonalnie)

Forma płatności:

 Gotówka Przelew

*wymagane pola

Latin Dance Studio

ul. Wielka 19 / 8
61-775
Poznań
woj. Wielkopolskie