Instruktorzy > Agata Włodarczyk

Agata Włodarczyk

Agata Włodarczyk

Burleska/Ladies Bodymovement


Instruktor tańca i choreograf, specjalizuje się w salsie N.Y. i bodymovement. Tańczy również: burleskę, salsę L.A., bachatę, zouka, west coast swing, kizombę, sembę
Inspiruje ją: taniec jazzowy, hip-hop, ragga, urban dance, dancehall, reggaeton

„W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.”

Taniec jest częścią jej życia od pierwszych zespołów tanecznych z okresu dzieciństwa i dorastania. Według niej, taniec jest częścią życia większości z nas. Na poważnie rozwojem tanecznym zajęła się odkąd trafiła do Poznania, który ma ogromną ofertę kursów i wspaniałą społeczność salsową. Tak rozpoczęła się jej wielka przygoda z salsą New York style. Z czasem dochodziły kolejne style taneczne i do dziś nie może zdecydować się na jeden z nich, bo każdy daje inne możliwości. Przez rok miała okazję być częścią zespołu Hot Steps, z którym wystąpiła chociażby na Warsaw Salsa Festival. Rok później na festiwalu Baltic Swing zdobyła drugie miejsce w konkursie Jack & Jill.

Ktoś kiedyś powiedział, że „technika musi być opanowana, żeby ciało nie stało na przeszkodzie duszy, która pragnie się wyrazić”. Jej nauczyciele dali jej wiedzę i przekonanie o tym, jak ważna jest technika w tańcu. Dlatego kiedy tańczy lub rozwija swoje umiejętności na festiwalach – także na swoich zajęciach – szczególną uwagę poświęca zasadom, które sprawiają, że ciało pozwala nam więcej zrobić i wyrazić. Odkryła jednak, że to, co stanowi o wspaniałości tańca, to ta indywidualna cząstka siebie, którą w tańcu pokazujemy, niepodrabialna, niepowtarzalna, nasza. Do tego też zachęca kursantów, by dawali wyraz tej indywidualnej cząstce, którą wnieść mogą tylko oni. Swoje upodobanie do łączenia różnych styli wprowadza na zajęciach burleski, eksperymentując z różnymi jej odcieniami. Przeszła swoją drogę od osoby początkującej po zawodowe zajmowanie się tańcem, dlatego zachęca osoby, które zaczynają, by nie poddawały się przy pierwszych niepowodzeniach. Taniec to jej pasja i wspaniały nauczyciel życia, którego poleca każdemu.


  Najbliższe zajęcia z Agatą odbywają się:


  Latin Dance Studio

  ul. Wielka 19 / 8
  61-775
  Poznań
  woj. Wielkopolskie