Instruktorzy > Anna Jurek

Anna Jurek

Anna Jurek

Taniec współczesny


Instruktorka tańca współczesnego. Tańczy również taniec fizyczny, klasyczny oraz modern.

„Ważne jest nie to, jak się poruszamy, ale to co nami porusza.” – Pina Bausch

Od małego miała styczność z tańcem. Zaczynała w dziecięcym zespole tańca ludowego „Łaniki”, gdzie miała okazję zużyć niespożyte pokłady energii. Po kilu latach spróbowała swoich sił w tańcu towarzyskim oraz hip-hop. Z upływem czasu próbowała kolejnych stylów, tak trafiła do MDK nr 2 w Poznaniu. Po długich poszukiwaniach znalazła swoje miejsce na parkiecie w tańcu współczesnym. Swoje pierwsze „współczesne kroki” stawiała pod okiem p. Agnieszki Noster, która pokazała jej sposób pracy oparty na własnej interpretacji ruchu oraz improwizacji.

Obecnie Ania jest tancerką Zespołu Szkoły Tańca Współczesnego p. Natalii Draganik-Franke oraz studentką wydziału tańca na Dance And Body Studies w Poznaniu. Dodatkowo swój warsztat szkoliła u najlepszych Polskich Tancerzy, takich jak Anna Krysiak, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec i wielu innych…

W tańcu interesuje ją sposób poruszania się ciała oraz jego naturalny ruch wynikający z czystej potrzeby psychofizycznej. Stawia na jakość i świeżość w ruchu. Własną „metodę nauczania” opiera głównie na technice tańca fizycznego. Podczas zajęć zaraża energią i ciekawością do własnego „narzędzia tanecznego”.


  NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA Z ANIĄ ODBYWAJĄ SIĘ:
  6-10 lipca 2015 – godz. 18:00-19:15 – Intensywny kurs 5-dniowy – modern + jazz (Studio Tańca EtnoBalans)
  ZAPISZ SIĘ!
  AniaJurek2

  Anna Jurek

  Latin Dance Studio

  ul. Wielka 19 / 8
  61-775
  Poznań
  woj. Wielkopolskie