Hanna Paulouskaya

Hania

Blues  Hania zaczęła tańczyć Lindy Hop w 2012 roku, a rok później zakochała się w bluesie. Pierwszą styczność z tym tańcem miała na warsztatach w Krakowie, a następnie doskonaliła swój warsztat na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Prague Blues Exchange – 2 razy, Hummingbird Blues w Krakowie 2 razy, Willow Blues w Łodzi, Tiny Blues Weekend w Dreźnie, Bluesilla na Litwie, Open Blues Festival w Piotrowicach Nyskich.
  W 2014 i 2015 roku zorganizowała weekendowe warsztaty bluesa w Poznaniu i wraz z zaproszonymi instruktorami z Anglii, USA i Holandii poprowadziła zajęcia dla początkujacych oraz kontynuujących naukę bluesa.

  W 2016 roku Hania zaczęła prowadzić warsztaty Lindy Hop oraz bluesa w parze z Radziejem Pyżanowskim.

  Najważniejszy w bluesie jest dla niej “feeling”, czyli to co się dzieje pomiędzy partnerami w tańcu. Uważa, że za pomocą bluesa można stworzyć całą historię: poznać się, przejść wspólną podróż, a później się rozstać, żeby zatańczyć kolejny taniec i stworzyć kolejną historię. Na zajęciach będzie stawiała przede wszystkim na swobodę ruchu i improwizację, ale również dobrą technikę, która ułatwia dialog pomiędzy tancerzami.

  Latin Dance Studio

  ul. Wielka 19 / 8
  61-775
  Poznań
  woj. Wielkopolskie