Lena Lugina

Lena Lugina

Salsa L.A./Bachata/Latino


Instruktor tańca, choreograf, animator. Tańczy również: salsa N.Y., reggaeton, street dance, swing, taniec brzucha.

„Geniusz to 1% talentu i 99% ciężkiej pracy”
– Thomas Alva Edison

Taniec jest jedną z wielu jej pasji, której w danej chwili poświęca się w całości. Będąc małą dziewczynką, marzyła, by zostać baletnicą, ale pierwsze poważne spotkanie z tańcem miała dopiero jako nastolatka: uległa wówczas panującej modzie na hip-hop. Umiejętność panowania nad swoim ciałem, którą dały jej zajęcia z hip-hopu, okazała się bardzo przydatna kilka lat później, gdy salsa liniowa podbiła jej serce. Zaczęła tak, jak większość salseros: od udziału w animacjach tanecznych. Jednak chęć doskonalenia się i osiągania sukcesu we wszystkim, co robi, sprawiła, iż obecnie zajmuje się tańcem zawodowo.

Jest perfekcjonistką i uważa, że nigdy nie można spoczywać na laurach. Ciągle doskonali swoje umiejętności na kongresach salsowych i bachatowych tak w Polsce, jak i za granicą (Warszawa, Wrocław, Lublin, Berlin). Stara się nie ograniczać do jednej dyscypliny tanecznej, dlatego na równi z salsą rozwija swoje umiejętności także w bachacie, reggaetonie, street dance. W roku 2011 została finalistką BachataStars Polska 2011 – zobacz pokaz na youtube.

Jest żywym przykładem tego, że dzięki ciężkiej pracy i wierze w siebie można osiągnąć naprawdę wiele. Swoim kursantom stara się przekazać nie tylko swoje umiejętności, ale przede wszystkim pewność osiągnięcia sukcesu we wszystkim co robią, również w tańcu.
    Latin Dance Studio

    ul. Wielka 19 / 8
    61-775
    Poznań
    woj. Wielkopolskie