Magdalena Mak

Taniec irlandzki, step amerykański

magdalena-mak-miniatura

Nauczyciel tańca irlandzkiego, stepu amerykańskiego oraz instruktor tańca sportowego, choreograf, animator. Tańczy również tańce balfolkowe, hula, taniec współczesny, lindy hop.

„Z tańca irlandzkiego czerpię radość i energię, ze współczesnego świadomość, a z tap dance i jazzu wolność”

Taniec irlandzki i muzyka irlandzka fascynują ją od 2004 r.. Od 2009 r. Conditional TCRG – nauczyciel tańca irlandzkiego certyfikowany przez An Coimisiún le Rincí Gaelacha (Komisję Tańca Irlandzkiego z Dublina). Uczestniczka licznych warsztatów z polskimi i zagranicznymi nauczycielami i artystami takimi jak: Coline Dunne, Shane McAvinchey, Michael Ryan, Anne Marie Cunningham, Isobel Cunningham, Lisa Delaney, Stephen Scariff, Anna Tillak. Uczestniczka prestiżowej Blas Summer School of Traditional Irish Music and Dance, organizowanej przez Uniwersytet w Limerick. Koordynatorka prac zespołu tańca irlandzkiego Celtica z Poznania, gdzie współtworzy choreografię. Jedna z autorek choreografii oraz tancerka w projektach:

W ramach założonego przez siebie Studia Tańca EtnoBalans oraz indywidualnej praktyki prowadzi regularne kursy oraz cykliczne warsztaty tańca irlandzkiego w Poznaniu i innych miastach w Polsce.

Jej drugą wielką pasją jest step amerykański. Poszerza swoje umiejętności podczas warsztatów z zaprzyjaźnionym nauczycielem – Danielem Sandu – odwiedzając warsztaty i festiwale, m.in. Stockholm Tap Dance Festival oraz czerpiąc inspirację ze stepu irlandzkiego i eksperymentując z różnymi kombinacjami rytmicznymi.

Od 2010 r. posiada tytuł instruktora tańca sportowego zdobyty na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Przez kilka lat związana także ze Studiem Tańca Romy Jakubowskiej, w ramach którego prowadziła zajęcia z młodymi adeptami tańca w oparciu o autorski program Romy “Zabawa w taniec”. Zainteresowana również tańcem współczesnym oraz technikami pracy z ciałem zorientowanymi na poszerzanie świadomości.

Aktualnie mieszka w Berlinie, gdzie prowadzi dalsze poszukiwania swojej drogi i rozwija swoje umiejętności taneczne w studiach tańca TapBeat oraz Tap Connection.madzia2

Latin Dance Studio

ul. Wielka 19 / 8
61-775
Poznań
woj. Wielkopolskie