Instruktorzy > Manuela Marsal Cabitango

Manuela Marsal Cabitango

Manuela Marsal Cabitango

Kuduro / Afrohouse


Instruktor tańca i choreograf.
Tańczy również: street dance, oldschool, krump, ragga i taniec towarzyski.

„Chcę podzielić się afrykańskim tańcem ulicznym i w każdym zaszczepić niepowtarzalną energię, jaką daje ten taniec.”

Wszystko zaczęło się od tańca towarzyskiego, w którym kształciła się przez 3 lata. Od 16 roku życia „przerzuciła się” na szeroko pojmowany street dance i tak jest do dziś. Była członkinią formacji Sławomira „Bizona” Wegnera oraz u Grzegorza Kuciaka w Studiu Copacabana. Szkoliła się u takich tancerzy, jak: Keone Madrid, Mariel Martin, Aldo Ardo, Ovide Carindo, Meech, Mario Crovid i innych. Od 2013 roku jest członkinią afrykańskiej rewii tanecznej Mulemba.

Taniec uliczny i afrykański to jej pasja, stara się zaczerpnąć każdego stylu – od oldschool’ u, poprzez krump, ragga, do najnowszych trendów afrykańskich ulic – i stworzyć z nich jej własny.

Jest pół Angolką, pół Polką, więc taniec płynie w jej żyłach. Stara się szerzyć pochodzące z Angoli kuduro i afro house na swoich zajęciach i zarażać tymi stylami coraz więcej osób. Nie ogranicza się tylko do tańca – napisała też pracę dotyczącą kuduro, w której dokonuje próby zdefiniowania zjawiska. Chce podzielić się afrykańskim tańcem ulicznym i w każdym zaszczepić niepowtarzalną energię, jaką daje ten taniec.    Latin Dance Studio

    ul. Wielka 19 / 8
    61-775
    Poznań
    woj. Wielkopolskie