Mariusz Górniak

Mariusz Górniak

Salsa L.A./Bachata/Latino


Dyplomowany instruktor tańca sportowego. Choreograf i animator. Specjalizuje się w: Salsa L.A. Style i innych tańcach latino. Tancerz tańca towarzyskiego.

„Każdy przychodzi na świat w jakimś celu, ja urodziłem się żeby tańczyć…”

Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku ok. 10 lat od breakdance’a. Potem, szukając nowego zainteresowania, rozpoczął naukę tańca towarzyskiego w Inowrocławskiej Szkole Tańca „Spin”. Tam upewnił się, że urodził się po to, aby tańczyć. Szlifując jednocześnie swój warsztat taneczny miał przyjemność prowadzić zajęcia z tańca towarzyskiego dla młodzieży i dorosłych. W 2005 roku postanowił spróbować nowej techniki, jaką była salsa liniowa. Bardzo szybko pokochał nowy styl tańca. Wówczas taniec stał się jego sposobem na życie, gdyż salsę trenował nieustannie i gdzie się tylko da. Od tamtego czasu został stałym bywalcem salsowych klubów.

Wielokrotnie brał udział w międzynarodowych kongresach i festiwalach salsowych w Warszawie, Wieliczce, Wrocławiu Pradze i Berlinie, gdzie poszerzał swoje umiejętności u światowej sławy instruktorów m.in. Eddie Torres, Johnny Vasquez, Luiz Vasquez i Melisa Fernandez, Farid i Barbara Ferchach, Orville Small, Tamambo, Neeraj Maskara, Amy & Jazzy i wielu innych. Efektem jego pracy tanecznej był roczny kontrakt z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie jako tancerz występował na scenie w sztuce „Krawiec”, w roli Czeladnika.

Brązowy medalista w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO 2009, w stylu Męska Salsa Solo, finalista salsy w parach oraz bachaty. Założyciel Duetu Latin Flames, w skład którego wchodziła Agnieszka Janicka i Mariusz „Magik” Górniak. Finalista Bachata Stars Polska 2011 – zobacz pokaz na youtube.
    Latin Dance Studio

    ul. Wielka 19 / 8
    61-775
    Poznań
    woj. Wielkopolskie