Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski

Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski

Tańce Balfolkowe


Doświadczeni tancerze i pasjonaci tradycyjnych tańców i muzyki. Tańczą także: tańce swingowe.

Od ponad 10 lat zajmują się ich praktykowaniem – Marta początkowo w zespołach tańca irlandzkiego i bretońskiego, Krzysztof – w zespole tańca irlandzkiego oraz w zespołach muzycznych: dawniej – Triskel (muzyka celtycka), obecnie – Balzinga (bal folk), a także na licznych sesjach muzycznych i innych projektach. Regularnie uczestniczą w warsztatach oraz festiwalach muzyki i tańców tradycyjnych w Polsce i za granicą. Od 2011 roku dzielą się swoją pasją pod szyldem „Bal Folk Poznań”, ucząc tańców z różnych regionów Europy oraz organizując taneczne praktiki i potańcówki, podczas których można w praktyce wykorzystać taneczne umiejętności. Nieustannie też pogłębiają swoją wiedzę o tradycyjnych tańcach polskich.
Prowadzili warsztaty m.in. w ramach programów festiwali: Celtycki Gotyk (Toruń) oraz Zamek – Festiwal Muzyki Celtyckiej (Będzin). Nieustannie też pogłębiają swoją wiedzę o tradycyjnych tańcach polskich.
Uczą tańców parowych, korowodowych oraz zabaw tanecznych pochodzących z różnych regionów Francji (Bretania, Owernia, Gaskonia), Hiszpanii, Portugalii, Kraju Basków, Szwecji.

Blog Bal Folk Poznań


    Latin Dance Studio

    ul. Wielka 19 / 8
    61-775
    Poznań
    woj. Wielkopolskie