Nasze kursy > Tańce solowe dla Pań > Samba Brazylijska

Samba Brazylijska

Samba Brazylijska
Obecnie kojarzona jest na świecie głównie z kolorowym karnawałem w Rio de Janeiro – ma swoje korzenie w tańcach afrykańskich. Jest muzycznym i tanecznym symbolem Brazylii, wyrazem witalności i radości życia mieszkańców tego słonecznego kraju. Tańcząc sambę wprawiamy w ruch całe nasze ciało, wyzwalamy energię życiową, pozytywne emocje i zmysłowość.


W Brazylii tańczą wszyscy razem, niezależnie od wieku czy umiejętności tanecznych – chodzi po prostu o wspólną radosną zabawę, która jest antidotum na kłopoty codziennego życia. Dlatego też zajęcia te przeznaczone są dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką z elementami izolacji, w której szczególny akcent położony jest na stopy, ruch bioder oraz ramion. Po kilku zajęciach każda z was odczuje różnicę w miękkości ruchów na co dzień i zauważy bardziej kobiecy sposób chodzenia. Będziemy poznawać różne rodzaje muzyki i tańca z Brazylii. Przez 3-4 kolejne zajęcia będzie okazja do poćwiczenia różnych kroków, aby z przyjemnością móc zatańczyć krótką choreografię. Ponieważ samba brazylijska to także sposób zabawy w Brazylii, dlatego będziemy uczyć się podstawowego kroku samby no pé oraz specjalnych przejść, po to, aby z czasem móc swobodnie improwizować do muzyki i bawić się z innymi we wspólnym tańcu.
Na zajęciach tańczymy boso, w skarpetkach lub obuwiu sportowym. W zależności od choreografii, na niektórych zajęciach, dla chętnych będzie także możliwość zatańczenia na obcasach. Koniecznie weź ze sobą wodę!

 

Zajęcia prowadzi Magdalena Bestrzyńska
Zajęcia odbywają się według GRAFIKU.

 
 

 

Latin Dance Studio

ul. Wielka 19 / 8
61-775
Poznań
woj. Wielkopolskie