Taniec współczesny

wspolczesny

Propozycja dla gotowych na wyzwania, wrażliwych dusz, które poszukują sposobu wyrażania swoich emocji i osobowości poprzez ruch w sposób nieograniczony zbyt wyraźnymi ramami.

Taniec współczesny oparty jest przede wszystkim na podstawowych zasadach i elementach baletu klasycznego. Podczas zajęć nie zabraknie więc klasycznych plié, pique i fouetté. Klasyka przełamywana jest natomiast jazzem, tańcem modern i innymi technikami tanecznymi w zależności od stylistyki. Pojawiają się także elementy akrobatyki. Taniec współczesny kształtuje w tancerzach świadomość własnego ciała, która przydaje się nie tylko na parkiecie. Tancerze kreują ruch wykorzystując oddech, grawitację i ciężar ciała. Najważniejszym aspektem są tu jednak emocje i uczucia, szczególnie gdy mowa o teatrze tańca. Tworząc go, tancerze poprzez ruch starają się opowiedzieć różnorodne historie…

Zajęcia prowadzą: Anna Jurek oraz Patryk Jarczok

Aby Was zainspirować do tańca współczesnego zamieszczamy klip „Not a love story” zrealizowany z udziałem naszego instruktora Patryka Jarczoka.

 

Aktualnie nie prowadzimy regularnego kursu. Prowadzone obecnie zajęcia zajdziesz na stronie grafiku.

Latin Dance Studio

ul. Wielka 19 / 8
61-775
Poznań
woj. Wielkopolskie