Tap Dance

Tap dance w Poznaniu w szkole tańca EtnoBalans

UWAGA! W związku z wyjazdem Magdy do Berlina sezonie 2017/2018 zajęcia stepu amerykańskiego prowadzone są głównie warsztatowo.
Całkiem spora grupka zapaleńców trenuje jednakże regularnie. Część z nich także w ramach zajęć Retro Dance Studio.
Jeżeli jesteś zainteresowana/-y zajęciami, prosimy o kontakt mailowy – magda@etnobalans.pl

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:
17-19 LISTOPADA | SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

Wraz z partnerskim Studiem Tańca EtnoBalans jesteśmy jedynymi szkołami tańca w Poznaniu oferującymi regularne zajęcia oraz warsztaty stepu amerykańskiego. Wkrocz w świat Freda Astair’a gdzie nawet deszcz będzie okazją do tańca! :) Baw się rytmem i posłuchaj, co mają do powiedzenia Twoje stopy!

Tap dance (tzw. step amerykański) to jedna z najpopularniejszych form tanecznych amerykańskiego pochodzenia. To rytmiczny taniec solowy, który zyskał światową sławę w pierwszej połowie XX wieku. Jak większość tańców amerykańskich tap jest pochodną wielu różnorodnych form, takich jak African Shuffle i Irish Jig. Wpływ na jego powstanie miał prawdopodobnie również Clogging. Stepujący tancerze wykonują rytmiczne sekwencje szurnięć, uderzeń, ślizgów i stukania, podkreślanych przez ich buty, które zazwyczaj wyposażone są w blaszki. Oprócz tego, że daje dużo radości i naprawdę świetnie wygląda, tap jest wspaniałą metodą ćwiczenia równowagi, siły, zwinności i muzykalności. Stepując, jesteś nie tylko tancerzem – stajesz się również instrumentem perkusyjnym, grającym wspólnie z zespołem.

INSTRUKTOR

Magdalena Mak

DODATKOWE INFORMACJE

Ku tanecznej inspiracji zamieszczamy klip promocyjny stepu amerykańskiego w Studiu Tańca EtnoBalans.


Latin Dance Studio

ul. Wielka 19 / 8
61-775
Poznań
woj. Wielkopolskie