Taniec irlandzki

Taniec irlandzki

UWAGA! W związku z wyjazdem Magdy do Berlina sezonie 2017/2018 zajęcia tańca irlandzkiego prowadzone są głównie warsztatowo.
Całkiem spora grupka zapaleńców trenuje jednakże regularnie zarówno step, jak i soft.
Jeżeli jesteś zainteresowana/-y zajęciami, prosimy o kontakt mailowy – magda@etnobalans.pl

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:
17-19 LISTOPADA | SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

O TAŃCU IRLANDZKIM

Taniec irlandzki od prawie 30 lat przeżywa swój wielki renesans, podbijając serca (i nogi!) ludzi w wielu zakątkach świata za sprawą swego radosnego i integrującego charakteru. Nie trudno jest dać się porwać skocznej, melodyjnej muzyce, o czym możecie przekonać się na własnej skórze. Zajęcia prowadzone są w partnerskim Studiu Tańca EtnoBalans, które jako jedyne w Poznaniu prowadzi regularne zajęcia tańca irlandzkiego, specjalizując się w tej dziedzinie.

Podczas naszych zajęć przybliżamy Wam niezwykle obszerny zasób rytmów i kroków tańca irlandzkiego, dostosowując je do Waszych indywidualnych możliwości, zainteresowań i ambicji. Zajęcia odbywają się w kilku grupach zróżnicowanych pod względem wieku oraz rodzaju tańca.
Zajęcia tańców solowych skupiają się na doskonaleniu Waszych indywidualnych umiejętności technicznych tańców w miękkich butach (soft shoes) i stepu irlandzkiego. Obejmują naukę i doskonalenie podstawowych kroków oraz pojedynczych elementów na tyle, by z coraz większą swobodą łączyć je w dłuższe sekwencje, a z czasem w duże choreografie i układy grupowe. Zajęcia charakteryzują się wysoką intensywnością, dlatego regularne uczestnictwo w nich gwarantuje budowanie kondycji fizycznej i wydolności. Dużą uwagę przywiązujemy do kształtowania poczucia rytmu i muzykalności. Staramy się również inspirować Was do rozbudzenia ducha scenicznego poprzez stwarzanie możliwości występowania przed publicznością przy okazji wydarzeń kulturalnych oraz zawodów tanecznych. Ponadto naszym celem jest przekazywanie Wam wiedzy zwiększającej świadomość ciała, abyście potrafili coraz bardziej optymalnie wykorzystywać energię i siłę mięśni.
Irlandzkie tańce grupowe są przede wszystkim sposobem integracji poprzez ruch i okazją do dobrej zabawy. Obejmują naukę tańców céilí opisanych przez Komisję Tańca Irlandzkiego, a także tańców setowych charakterystycznych dla poszczególnych regionów Irlandii. Tańczymy w parach, więc zachęcamy do przybywania w duetach, chociaż single również będą mile widziane – partner do tańca zawsze się znajdzie.

INSTRUKTOR

Magdalena Mak

DODATKOWE INFORMACJE

Aby Was zainspirować do tańca irlandzkiego, zamieszczamy klip będący dowodem na to, że nie jest on tylko tradycyjnym tańcem folkowym, który powoli odchodzi w zapomnienie, ale żywą i ciągle rozwijającą się formą tańca czerpiącą inspirację także z muzyki współczesnej.

Na deser natomiast reportaż TVK Winogrady o zajęciach tańca irlandzkiego prowadzonych w Studiu Tańca EtnoBalans.

 

 

Latin Dance Studio

ul. Wielka 19 / 8
61-775
Poznań
woj. Wielkopolskie