Dancehall


Dancehall

Dancehall powstał jako taniec pod koniec lat 70-tych,  a wraz z nim także gatunek muzyczny, który wywodzi się z reggae. Zajęcia dancehall w Poznaniu odbywają się w Latin Dance Studio już od roku. I choć sam styl pochodzi ze słonecznej i pięknej wyspy na Morzu Karaibskim czyli Jamajki to i u nas przyjął się równie ciepło.

Dancehall to przede wszystkim kroki. Istnieje ich całe mnóstwo (być może 3-5 tysięcy). Na Jamajce powstają piosenki poświęcone np. tylko jednemu krokowi, ale są też i takie, gdzie w tekście piosenki pojawia się ich kilkanaście. Niejednokrotnie w kawałkach można usłyszeć powtarzające się nawoływania do wykonania konkretnego kroku. Pierwszym problemem jest zrozumienie tego, co autor pragnie nam przekazać (język jamajski daleki jest od urzędowego angielskiego), a drugim zatańczenie odpowiedniego kroku w odpowiednim czasie. U nas na zajęciach jednak nie będziesz mieć tego problemu ;) Oczywiście najlepiej jest nauczyć się kroku bezpośrednio od Jamajczyka – jednak jest to dość trudne ponieważ tancerze z Jamajki relatywnie rzadko przyjeżdżają do Europy.
W dancehallu bardzo ważne jest pozytywne nastawienie i energia – można zaryzykować stwierdzenie, że te dwa czynniki są ważniejsze od wiedzy i umiejętności technicznych. Istotę wielu kroków trzeba przekazać we własnym stylu, nie zapominając też o technice. Twórcami kroków w dancehallu są głównie mężczyźni, którzy na Jamajce i nie tylko otaczani są wręcz kultem. W Polsce mężczyzna tańczący dancehall to raczej niespotykane zjawisko, kobieta zaś często jedynie skupia się na kręceniu pupą. A nie o to przecież chodzi! U nas jednak dostaniesz coś więcej :) Zapraszamy!

Zajęcia prowadzi: Agata RzepkaTyp zajęćPojedyncze zajęciaKarnet 4 zajęcia / z MultisportKarnet 8 zajęć / z MultisportKarnet 12 zajęć / z Multisport
Zajęcia solowe35 zł90/60 zł150/110 zł210/150 zł

Honorujemy Fit Profit i OK System.

Wpłat można dokonywać:
– gotówką w studio (na miejscu nie akceptujemy kart płatniczych)
– przelewem na konto Magdalena Mak, 71 1140 2004 0000 3202 7411 7980,
– on-line podczas rejestracji w kolumie „zapis” poniżej lub też bezpośrednio ze strony grafiku.

Płatności oraz obecności na zapisane zajęcia można sprawdzić po zalogowaniu się na stronie z profilem klienta.

Login to mail użyty podczas rejestracji na pierwsze zajęcia.

Informacje ad. ustawienia hasła znajdują się w mailu rejestracyjnym przysłanym podczas rejestracji na pierwsze zajęcia.

W celu przypomnienia hasła prosimy wejść pod ten adres.

 

GRAFIK ZAJĘĆ I REJESTRACJA

Latin Dance Studio

ul. Wielka 19 / 8
61-775
Poznań
woj. Wielkopolskie