Tańce Balfolkowe

Home » Bez kategorii » Tańce Balfolkowe

TAŃCE BALFOLKOWE

[hr]

Prowadzenie: Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski (Bal Folk Poznań)
Info ad. zajęć: balfolkpoznan@gmail.com


Tańce balfolkowe to doskonała sposobność, by odnaleźć radość z ruchu i połączenie we wspólnym rytmie. Bawią się przy nich osoby w każdym wieku. Przyciągają prostotą i dostępnością, pozwalając na szybkie przełamywanie oporów wynikających z postrzegania tańca jako domeny wytrawnych profesjonalistów.


TROCHĘ HISTORII


„Bal folk” (w dosłownym tłumaczeniu z francuskiego – bal folkowy/ludowy) to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Z czasem zaczęto tak określać ruch zainicjowany w latach 70-tych XX w. we Francji, skoncentrowany na poszukiwaniu „korzeni” i zachowaniu tradycyjnej kultury wiejskiej. Dziś termin ten jest popularny także w wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii, Holandii, Portugalii, Niemczech na określenie potańcówek, podczas których pojawiają się tańce z różnych regionów Europy.

Tańce Balfolkowe w Poznaniu

Tańce balfolkowe są oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno korowody, jak i tańce w parach oraz zabawy taneczne. Pozbawione są funkcji prezentującej dany folklor: pomijają strój ludowy, rozbudowane choreografie i sceniczne wyrafinowanie na rzecz swobodnej zabawy opartej na prostej tanecznej bazie. Najczęściej akompaniament muzyczny jest grany na żywo. Muzyka wykorzystuje bezpośrednio melodie z repertuaru tradycyjnego, lecz również nowoczesne wpływy w aranżacjach i autorskie kompozycje oparte na tradycyjnych rytmach tanecznych.


Więcej informacji o aktualnościach i działaniach balfolkowego środowiska w Poznaniu i nie tylko można znaleźć na BLOGU BAL FOLK POZNAŃ.

[hr]

CYKL ZAJĘĆ WRZESIEŃ-GRUDZIEŃ 2016Tańce Balfolkowe w Poznaniu

Zapraszamy na cykl zajęć, które pozwolą ze spokojem poznać i utrwalić najpopularniejsze tańce balfolkowe wraz z właściwą dla nich techniką i wariantami, by uczestnictwo w potańcówkach było jeszcze przyjemniejsze!

W planach tańce w kręgu, w korowodzie oraz innych spotykanych konfiguracjach. Nie trzeba przychodzić z partnerem, ale dobrze zabrać kilku ulubionych znajomych!

Zajęcia przeznaczone są dla zupełnie początkujących, już co nieco tańczących, jak i dla bardziej doświadczonych tancerzy. Dla tych, którzy lubią tańczyć, ale też i tych, których parkiet nieco onieśmiela.

Szczegółowy plan zajęć przedstawia się następująco – zastrzegamy sobie możliwość zmiany programu, informacje o ewentualnej zmianie będą podawane na bieżąco.


 • 22.09 – wprowadzenie, branlou, polka
 • 29.09 – ogólne informacje o tańcach balfolkowych, rond d’Argenton, gavotte
 • 6.10 – 7 skoków
 • 13.10 – repasseado
 • 27.10 – scottish i podstawy prowadzenia w parach
 • 3.11 – mazurka
 • 10.11 – walczyk
 • 17.11 – podsumowanie techniki tańców w parach*
 • 24.11 – bourrée na 2
 • 1.12 – bourrée na 2*
 • 8.12 – vira Toma lá da cá
 • 15.12 – maraichine ronde de chantecorps

 • Jeśli te nazwy niewiele Ci mówią – od tego są warsztaty, by się z nimi zapoznać 😉 Wiedza zdobyta na zajęciach z pewnością zaprocentuje podczas potańcówek – comiesięcznych w Poznaniu, a także w innych miastach i oczywiście na euroejskich festiwalach.

  W większości przypadków każde zajęcia będą stanowić zamkniętą całość, te zajęcia, które będą kontynuacją wcześniejszych oznaczyliśmy w planie *gwiazdką.

  Można uczestniczyć w całym cyklu zajęć lub w pojedynczych zajęciach – w każdym przypadku konieczne jest zgłoszenie za pośrednictwem systemu obowiązującego w Studio EtnoBalans. Osoby, które nie zgłoszą się przez system, w przypadku dużej liczby chętnych nie będą mieć gwarancji miejsca na zajęciach.

  Typ zajęćPojedyncze zajęciaKarnet 4 zajęcia / z MultisportKarnet 8 zajęć / z MultisportKarnet 12 zajęć / z Multisport
  Zajęcia dla dzieci / bal folk30 zł80 zł140 zł190 zł

  Honorujemy Fit Profit i OK System.

  Wpłat można dokonywać:
  – gotówką w studio (na miejscu nie akceptujemy kart płatniczych)
  – przelewem na konto Magdalena Mak, 71 1140 2004 0000 3202 7411 7980,
  – on-line podczas rejestracji w kolumie „zapis” poniżej lub też bezpośrednio ze strony grafiku.

  Płatności oraz obecności na zapisane zajęcia można sprawdzić po zalogowaniu się na stronie z profilem klienta.

  Login to mail użyty podczas rejestracji na pierwsze zajęcia.

  Informacje ad. ustawienia hasła znajdują się w mailu rejestracyjnym przysłanym podczas rejestracji na pierwsze zajęcia.

  W celu przypomnienia hasła prosimy wejść pod ten adres.

   

  GRAFIK ZAJĘĆ I REJESTRACJA

  Latin Dance Studio

  ul. Wielka 19 / 8
  61-775
  Poznań
  woj. Wielkopolskie