WRZESIEŃ Z TANGO ARGENTINO – warsztaty solo i w parach

Home » Bez kategorii » WRZESIEŃ Z TANGO ARGENTINO – warsztaty solo i w parach

tango baner12-13 września – TANGO ARGENTINO W PARACH

19 września – TANGO SOLO DLA PAŃ

Zapraszamy na intensywne warsztaty tango argentino Magdaleny Samolik. Warsztat w parach to idealna propozycja dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z tango oraz tych, którzy czują potrzebę przypomnienia i osadzenia w sobie podstaw tego tańca. Warsztat solowy dla kobiet to wspaniała okazja do odkrywania swojego ciała i emocji w rytmach la cumparsity.

PLAN WARSZTATÓW

12/13 września- sobota/niedziela – 11:00-13:30 (pary)
19 września – sobota – 10:00-13:30 (solo)

TANGO ARGENTINO W PARACH

Zwykło się mówić, że tango jest tańcem mężczyzny. To on prowadzi, to on decyduje, to on proponuje pewne rozwiązania. My Kobiety mamy w tym tańcu także wiele do powiedzenia, wiele do zatańczenia i pokazania… A przede wszystkim razem mamy ogromny udział w tym, by nasze wspólne tango stało się możliwe i przyjemne.

WARSZTAT SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI – TECHNIKI I KOMUNIKACJI W PARZE – które wzajemnie przeplatają się podczas dwóch dni warsztatów. Przeznaczony przede wszystkim dla par początkujących, zaczynających dopiero przygodę z Tangiem, jednak zapraszam także i tych, którzy chcieliby udoskonalić swoją technikę i komunikację w Tangu!

Na tym warsztacie poznasz m.in.: Technikę podstawowych kroków tanga, technikę tangowego „chodzenia” w parze; Jak utrzymywać piękną, zdrową dla kręgosłupa, postawę taneczną; Sposoby na izolację ciała przydatną w prowadzeniu i podążaniu; Jak wykorzystywać mądrze swój oddech by zwiększyć lekkość tańca; Jak wykonywać krok „ocho” z łatwością i lekkością; Jak dbać o wspólną przestrzeń w tańcu; Jak budować wspólne zaufanie do siebie w tańcu; Jak uelastyczniać trzymanie, by było wygodnie w tańcu; Jak od samego początku przygody tangowej wykorzystywać muzykę do improwizacji i wspólnej zabawy.

„Kiedy myślę o roli Mężczyzny i Kobiety w tangu przychodzi mi na myśl pewna metafora… Mężczyzna jest jak koryto rzeki, a Kobieta jest jak rzeka w nim płynąca. 
Koryto bywa różne, czasami jest wąskie i ciasno trzyma płynącą w niej rzekę, a czasami jest szerokie i rozległe, a płynąca w nim woda ma możliwość swobodnie „oddychać” i rozlewać się na dużej przestrzeni. Koryto może mieć łagodny lub ostry brzeg i w ten sposób zmienia jakość biegu rzeki. Ale i woda bywa różna – może być spokojna i zrelaksowana delikatnie muskając i zaczepiając brzegi swojego koryta, ale może też być rwąca i pełna energicznych ruchów, wyrażająca wiele swoich emocji, uderzająca gwałtownie o swój brzeg. Przypomina to nieco formę kłótni, woda chce poszerzyć swoje granice… Gdyby jednak nie było koryta, woda nie miałaby możliwości wydobycia swojego pięknego kształtu i wyrazu, rozlałaby się na łąki i pola, i nikt by jej nie dostrzegł. Gdyby natomiast nie było wody, jaki byłby sens istnienia koryta. Kobieca i męska energia zawsze się uzupełniają tworząc piękne formy wyrazu.”

TANGO ARGENTINO SOLO DLA PAŃ

Mówi się, że do tanga trzeba dwojga. Tak! Potrzeba Ciebie i Twojej chęci do nauki tego, pełnego żaru i namiętności, tańca. Ten duet w zupełności wystarczy, byś zaczęła podążać w rytmach tanga i stosować elementy charakterystyczne dla tego tańca, a przede wszystkim, byś po prostu odpłynęła w rytmach la cumparsity…

TANGO

Przede wszystkim to nauka tańca. Zajęcia Tango Solo opierają się na ruchu łagodnym i zarazem efektywnym. Nazywam je jogą w ruchu, ze względu na możliwość pracy w trakcie kursu nad fizjologiczną postawą ciała, a zwłaszcza kręgosłupa. Ćwiczymy więc technikę tanga, układy taneczne, opracowujemy choreografię w wersji solo (dla 1 osoby), jednak to nie wszystko…

RELAKS

Muzyka porusza człowieka. Tango to szalenie przyjemna forma relaksowania się. Poprzez ćwiczenia relaksujące, elementy jogi i muzykoterapii możesz odkryć najważniejszy element zajęć…

TANGO SOLO i PEWNOŚĆ SIEBIE

Te zajęcia są również pracą z emocjami. Moja metoda nauczania tańca wykorzystuje ruch do poznawania siebie, swojego ciała, wyrażania swoich emocji, zmiany schematów naszego zachowania…

Na wszystkich zajęcia obowiązuje wygodny strój, mogą być także buty treningowe. W czasie zajęć wykorzystywać będzie elementy pracy z ciałem, świadomość ciała, różne zabawy i elementy TangoCoachingu®.

INWESTYCJA

130 zł – warsztat w parach
90 zł – warsztat solowy
200 zł – dwa warsztaty

ZAPISY

biuro@latindance.com.pl
502 582 480

Wpłat dokonujemy gotówką w studio albo przelewem: Magdalena Mak 71 1140 2004 0000 3202 7411 7980

Latin Dance Studio

ul. Wielka 19 / 8
61-775
Poznań
woj. Wielkopolskie